درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

مقایسه terminal server microsoft و vmware horizen

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
peyman.sh68
پیمان شریفی
1395/07/29 12:26:33
سلام دوستان لطفا تو این بحث شرکت کنید
هدف داشتن اطلاعات کاربران در یک سرور مثل فایل ها و ....
حالا terminal server یا vmhorizon
حالا اینها رو با هم مقایسه کنیم
ترمینال سرور هر کسی دسکتاپ خودش رو داره - سمت کلاینت هم از zero client میشه استفاده کرد - سیستم عامل zero کلاینت هم کرنل لینوکس که فقط rdp میزنه و برای zero کلاینت به محض روشن شدن لود میشه
پیش نیاز نرم افزاری DC , terminal server , wds
حالا horizon هر کسی دسکتاپ خودش رو داره - سمت کلاینت هم از zero client میشه استفاده کرد - سیستم عامل zero کلاینت هم کرنل لینوکس که rdp میزنه و برای zero کلاینت به محض روشن شدن لود میشه.
پیش نیاز ها
DC , wmview , vCENTER , VM composer , SQL server , و هزار تا کوفت و زهرمار دیگه ( البته تازه شروع کردم به راه اندازیش فقط با همین ها اشنا شدم شاید چیز دیگهع ای هم باشه

حالا نظر شما چیه
اینجا بحث ما هزینه سخت افزار و نرم افزار هست که همه مدیران اولین محدودیتی که میزارن هزینه هست بیایید لطفا راجب کرک صحبت نکنیم با فرض این که می خواهیم پول نرم افزار ها رو بدیم فکر کنید تو امریکا یا استرالیا یا یه کشوری که داره قوانین کپی رایت رو انجام میده زندگی میکنیم
terminal server چرا
vm horizon چرا
author
porkareh
علی پرکره
30 ماه قبل
تا اونجایی که من میدونم
باید متوجه این باشیم که vmhorizon اساس کارش VDI و ریموت دسکتاپ RDP این دوتا باهم تفاوت دارن
و اینکه زیرو کلاینتهایی که از VDI پشتیبانی میکنند با زیرو کلاینتیهایی که از RDP پشتیبانی میکنند متفاوت هستند

در ترمینال سرور شما یه ویندوز دارید که روی همون ویندوز با یک سخت افزار مشخص تمامی یوزرها ریموت دسکتاپ میزنن
اما در VDI هر یوزر یک ماشین مشخص از یک سرور فیزیکی داره.... و به ماشین خودش وصل میشه...
(یکم مثله اینترنتهای share و dedicated میمونه)

اساس نیاز سازمان مشخص میکنه که با چه پروتکلی بریم جلو
اگه کاربردهای روزانه اداری و غیر تخصصی کارابران مد نظر ( مثل آفیس و اینرتنت و اتوماسیون اداری و ...) RDP به صرفه تره چون سخت افزار به نوعی شیر میشه
اگه از برنامه های تخصصی گرافیکی و .. میخواید استفاده کنید باید از VDI استفاده کرد.
نکته خیلی مهم اینکه من دنبال پیاده سازی RDP هستم و حدود 5 6 نوع زیروکلاینت تست کردم تمامی زیرو کلاینت های موجود در بازار ایراد دارن... یا هنگ میکنن یا گرافیکشون جالب نیست! خلاصه هنوز یه زیرو کلاینت درست حسابی پیدا نکردم
اگه مدل یا نمونه ایی دارید که درست کار میکنه لطفا به من معرفی کنید.....

author
peyman.sh68
پیمان شریفی
30 ماه قبل
حدود 2 سال پیش تو یه شرکتی دیدم این سرویس راه اندازی شده بود چون از قبل کامپیوتر های ضعیفی داشتند boot p رو روی همون ها ران کرده بودند به محض اینکه کامپیوتر روشن میشد میرفت از dhcp و ip میگرفت و یک کرنل لینوکس ران میشد تحت شبکه که فقط نام سرور و user and pass میخواست ,وقتی این مرحله رد میشد به یک ویندوز 8.1 وصل میشد که وقتی دقت کردم دیدم همه انگار روی یک کامپیوتر هستند یعنی وقتی فایلی رو تو درایو c میزاشتی همه میتونستند ببینند روی desk همه یک برنامه بود به اسم vmware view اما وقتی میخواستی بازش کنی میزد access is deny کار همه تحت وب بود کار گرافیکی نداشت کسی
author
Behrooz Sirouszad
بهروز سیروس زاد
30 ماه قبل
خب بزاريد تا روشنتون كنم ،،،اولا سيستم ترمينال سرور ويندوز با horizon vdi زمين تا آسمون با هم متفاوتن و مقايسه اين دو با هم يك اشتباه وحشتناكه، ،،و دوم اينكه سيستم horizon طراحي اون به نحوي هست كه براي سازمان ها با كاربر هاي بسيار زياد طراحي شده ،سوما horizon فقط واسه دادن دسكتاپ به كاربر نيست ميشه اونو به مباحث كلود و انتقال اپليكيشن ها بين كلود ها و سرور ها و كاربرها استفاده كرد ميشه on time desktop با گرافيك بالا داشت ، ميشه در مبحث SDN ها مثل NSX ازش كار كشيد با workspace server اون ميشه در زمينه BYOD خدايي كرد با mirrage سرور اون ميشه مديريت نصب image ها روي ماشين هاي مجازي رو در نهايت كيفيت و مديريت انجام داد سيستم مانيتوريگ فوق العاده داره و حتي دسكتاپ ها رو با ويديو و گرافيك بالا ميشه تحت وب و html 5 ديد و كلي امكانات ديگه،،متاسفانه اطلاعات خيليا در باره اين غول نرم افزاري ناقص هست ،و از واژه هزار كوفت و زهر مار اضافي براي راه اندازيش اسم ميبرين،،كه كار پسنديده اي نيست،، شما داريد يك airjet حرفه اي رو با يك اتوموبيل دهه ٨٠ مقايسه مي كنيد،،،در ضمن از همه اينها باحال تر كرك horizon به راحتي موجوده و ميشه از اين سيستم رايگان با امكانات كامل استفاده كرد در صورتي كه ترمينال سرور بايد لايسنسشو تهيه كنيد،،،هر دوي اينها خوب هستن و هر كدوم براي مكان خودش و نياز هاي خودش مناسبه،،،،پيشنهاد من اينه كه حتما دوره vdi با horizon رو بگذرونيد كه در همين سايتم هست،،،،
موفق باشيد،،
author
Behrooz Sirouszad
بهروز سیروس زاد
30 ماه قبل
اگر از بحث كرك هم صحبت نكنيم باز هم من horizon رو به ترمينال سرور ترجيح ميدم و اون اين هست كه هزينه اي كه داره ميشه در مدت زمان براي لايسنسش خيلي كمتر از هزينه هاي اضافي مديريت و پشتيباني و رفع خطالي ترمينال سرور و اصلا اين سيستم هاي مايكروسافتي هست،،،

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

دوره های پیشنهادی

دوره های توسینسو دوره تخصصی مانیتورینگ ، بکاپ و ریکاوری از VMware با Veeam Availability Suite
دوره تخصصی مانیتورینگ ، بکاپ و ریکاوری از VMware با Veeam Availability Suite
مدرس: بهروز سیروس زاد
این دوره را در 13 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی Backup گیری حرفه ای با vSphere Data Protection
دوره آموزشی Backup گیری حرفه ای با vSphere Data Protection
مدرس: سینا رضایی
این دوره را در 12 قسط خریداری کنید
گام به گام مجازی سازی با Docker و Container ها در لینوکس
گام به گام مجازی سازی با Docker و Container ها در لینوکس
مدرس: مجتبی اسمائی
این دوره را در 12 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی جامع راهکار ریموت اپ ( RemoteApp ) با Horizon View و RDS