در توسینسو تدریس کنید

و

با دانش خود درآمد کسب کنید

فرشید علی اکبری

مشاوره راه اندازی RAID 10 و نصب ESXi با سخت افزار موجود

سلام ، کامپیوتری با مشخصات سخت افزاری زیر دارم که عمده کاربردهای روزانه این سیستم عبارتند :

1) برنامه نویسی روزانه با VS

2) کار با SQL SERVER (که گاهی اوقات همزمان دونسخه 2014 و 2016 همزمان باز میباشند)... ضمن اینکه کل سرویسهای هردو نسخه بر روی سیستم فعال میباشند.

3) مجازی سازی شده با vmWare Workstation 11 که شامل سیستم عامل های مجازی:::: 4 نسخه از Win10-x64 + یک نسخه Win7-x86 + یک نسخه از WindowsServer2012-R2.

این هم مشخصات رم و Cpu از کامپیوتر مورد نظر:

Details Hardware

در حال حاضر بر روی این سیستم یک هارد دیسک یک ترابایتی+ هارد دیسک دومی به ظرفیت 320G موجود و فعال می باشند که بر روی هر دو دیسک اطلاعات بسیار مهمی از جمله سورس کدهای پروژه های نرم افزاری + آرشیوی از نسخه های پشتیبان هرکدام از آنها موجود می باشند؛ که با این وجود اقدام به تهیه یک هارد دیسک یک ترابایتی + سه هارد دیسک 320G جدید کرده ام و تصمیم دارم علاوه بر پیاده سازی RAID 10 روی هاردهای جدید، ESXI 6 را نیز روی آن نصب و راه اندازی کرده و ادامه مجازی سازی و نصب سیستم عامل ها....

(نکته مهم اینکه: اینکار اولین تجربه عملی من در این مبحث میباشد، و بنابراین راهنمایی دوستانی که تجربه عملی در این زمینه دارند برایم خیلی خیلی مهم است).

سئوال :

1) اگر این سخت افزار در اختیار شما بود، و قرار براین بود که از طرفیRAID 10 و ESXI روی آن پیاده سازی شود و از طرفی دیگر موارد (1و2و3 فوق الذکر) همچنان بر عهده این سیستم باشد، لطفاً بهترین انتخاب خود را بدون وارد شدن به جزئیات مطالب و فقط بصورت فهرست وار پیشنهاد دهید.

2) درصورتیکه بخواهیم این سناریو را با استفاده از دو دیسک فعال و موجود روی سیستم فعلی (که حاوی اطلاعات مهمی هستند)، و با اضافه کردن دو عدد دیگر از دیسک های خریداری شده پیاده سازی کنیم آیا خدشه ای به اطلاعات هارد دیسک های فعلی روی سیستم وارد خواهد شد؟ ((در این خصوص طبیعتاً هنگام نصب ESXI با انتخاب گزینه مناسب مورد نظر، مشکلی برای فایل های روی هارد دیسکهای فعلی بوجود نخواهد آمد ولی آیا در مورد پیاده سای RAID نیز به همین منوال است؟))

3) در صورتیکه قصد استفاده از هر شش هارد را بر روی سیستم داشته باشیم، ولی RAID 10 را فقط بر روی هر 4عدد از دیسکهای خام وجدید پیاده سازی کنیم آیا عملی هستش ومشکل ساز نمیشه؟

امیدوارم نظر مهندس نصیری را هم در این زمینه شاهد باشیم.با تشکر از همه دوستانی که پاسخگو هستند.

لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
محمد نصیری

ITPRO ی عزیز ، نکته اول من این هست که این سیستم یک PC هست نه یک سرور ، بنابراین باید براش RAID نرم افزاری تعریف بشه که من هیچ اعتقادی بهش ندارم بنابراین من به شخصه RAID انجام نمیدم ، به هیچ عنوان نصب کردن ESXi روی یک PC رو هم توصیه نمی کنم ، در چنین مواردی به نظر من شما می تونید سرورهایی که در VMware Workstation وجود داره رو تبدیل به VHD کنید و روی این سیستم بعد از Backup گیری ویندوز سرور 2012 نسخه R2 نصب کنید و بعد Hyper-V رو نصب کنید و از مجازی سازی این سرویس استفاده کنید ، با این شرایط دنبال ESXi نرید چون شما RAID Controller سخت افزاری ندارید. ITPRO باشید

توسینسو آینده دنیا رو میسازه ... اگر تو هم بهش پیوند بخوری ... شروع کن یاد بده هر چیزی که بلدی رو ... دنیا همینجور تغییر می کنه

تشکر از راهنمایی شما.

یعنی حتی با تهیه یک رید کنترل از نوع Pcie یا Pci x هم با این سیستم نمی تونم توی این مسیر حرکت کنم؟

اگر کسی خوبی های تو را فراموش کرد، تو خوب بودن را فراموش نکن. Telegram Channel :@DevExpress_Farsi
محمد نصیری

اصلا کنترلرهای جانبی برای PC توصیه نمیکنم

توسینسو آینده دنیا رو میسازه ... اگر تو هم بهش پیوند بخوری ... شروع کن یاد بده هر چیزی که بلدی رو ... دنیا همینجور تغییر می کنه
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره پاییزه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....