sdaryan

مانیتور تغییرات فایل ها و فولدر های share شده (لاگ تعییرات)

با توجه به اینکه در اکثر سازمان ها در سرور فولدر های شیر برای کاربران اکتیو دایرکتوری ایجاد می شود و دسترسی های لازم نیز اعمال می گردد

چگونه می توان از فعالیت ها/تعییرات کاربران بر روی فایل ها لاگ تهیه کرد .

سناریو : چند کاربر در یک واحد یک پوشه مشترک دارند که تعدای فایل درون آن است کاربران نیز دسترسی فول دارند

1- کاربری فایلی را حذف می کند (چگونه می توان متوجه شد کدام کاربر بوده است )

2- کاربری فایلی را ویرایش می کند (چگونه می توان متوجه شد کدام کاربر بوده است و از تاریخچه ویرایش های آن فایل مطلع شده )

2- کاربری فایل نا مناسبی را کپی می کند (چگونه می توان متوجه شد کدام کاربر بوده است )

4- کاربری نامه پوشه را تغییر می دهد (چگونه می توان متوجه شد کدام کاربر بوده است )

آیا ویندوز سرور به صورت دقیق این گزارشات را ارائه می دهد ؟

با توجه به اینکه در هنگام ایجاد و ویرایش فایل owner فایل تغییر می کند اما این قابلیت خیلی مفید نیست و مهم داشته لاگ تمامی ویرایش های آن فایل به همراه ساعت و تاریخ است

#لاگ_شیر #لاک_share #log_سیر_فولدر #گزارش_تغییرات_فایل_ها_و_فولدر_ها
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
sajjjad94 abdevari

امیدوارم یکی یه جواب خوب به این سوال بده

چون دقیقا یکی از دغدغه های خود بنده هم است

محمد نصیری

ITPRO ی عزیز هرجا این سئوال رو بپرسید در نهایت به شما گفته میشه که باید Auditing ویندوز رو فعال کنید و ... که خودش دردسرهایی داره ، من برای اینکار نرم افزار رایگانی به نام Netwrix رو پیشنهاد می کنم استفاده کنید که برای من جواب داد و امیدوارم برای شما هم به درستی کار بکنه ، به لینک زیر مراجعه کنید :

ITPRO باشید

توسینسو آینده دنیا رو میسازه ... اگر تو هم بهش پیوند بخوری ... شروع کن یاد بده هر چیزی که بلدی رو ... دنیا همینجور تغییر می کنه
sdaryan

یکی دیگر از نرم افزار های مناسب ManageEngine ADAudit Plus هست که گزارشات کاملی در این خصوص تولید می کنه

لینک سایت

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....