درخواست های ارتباط
جستجو تنظیمات
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم تنظیمات
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

رفع خطای "PreCloneCheckCallback” در Migration

0 نظرات
گاهی ممکنه نیاز به جا به جایی ماشین مجازیتون از طریق vCenter داشته باشید. (مثلا برای ارتقا یکی از ESXi Host هاتون و یا تعمیر اون)🔧🔩🛠 شما دو راه پیش رو دارید:
  1. جا به جایی ماشین مجازی در حالی که روشنه و داره به شبکه سرویس میده (vMotion)
  2. خاموش کردن ماشین مجازی و جا به جایی اون به هاست دیگه (Migration)
خب مسلما همه ما راه اول رو ترجیح میدیم. البته راه اول مستلزم داشتن پیش نیاز هایی برای جا به جایی هست. از مهم ترین این پیش نیاز ها Virtual Network با VMKernel port هایی که مخصوص انتقال ترافیک vMotion هستند و همینطور وجود Shared Storage متصل به هاست هاتونه.😌 اما بحث این نکته در مورد vMotion نیست! بلکه در مورد پیغام خطایی هست که گاهی قبل از جا به جایی باهاش مواجه میشیم. خودم به شخصه این Error رو تا قبل از نسخه 5.5 ندیده بودم، بنابراین احتمال اینکه این خطا مربوط به vSphere نسخه 6 به بالا باشه وجود داره.😕 این پیغام زمانی رخ میده که شما دستور Migration یا vMotion رو از طریق vCenter به ماشین مجازی میدید و مضمون خطا این معنی رو میده که "هنگام چک کردن برخی از پیش نیاز ها به مشکل برخوردم". “PreCloneCheckCallback”😲 برای خلاص شدن از شر این خطا و جا به جایی باید از طریق SSH به vCenter Server خودتون متصل بشید و دستورات زیر رو وارد کنید:
service vmware-sps status
با این دستور وضعیت سرویس vmware-sps یا Profile-Driven که پیش نیاز انجام vMotion هست رو می تونید مشاهده کنید.👀 اگه این سرویس Stop بود با دستور زیر استارتش کنید:⚡️
service vmware-sps start
اگر هم Start بود با دستور زیر restart کنیدش:✨
service vmware-sps restart

مشکل حل میشه 😊
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

    arrow